Fundacja HumanDoc, 
Profesjonalny Sklep Foto i Video Proclub,
Polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej,
 Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia,
Akademia Fotografii
mają zaszczyt zaprosić Państwa do drugiej edycji konkursu fotograficznego

HumanDOC Proclub Camera.

logo-konkurs-fotograficzny-humandoc-500-jpg
IDEA KONKURSUUCZESTNICYWARUNKI TECHNICZNEKATEGORIEZGŁOSZENIANAGRODYWYNIKI KONKURSUREGULAMIN

IDEA KONKURSU


Obrazy świata to wynik przemyśleń i przeżyć z najróżniejszych zakątków globu. Celem konkursu jest podjęcie, zarówno przez twórców jak i odbiorców fotografii, tematu postrzegania różnorodności świata. Chcemy również pokazać zdjęcia ludzi szukających pozytywnych aspektów życia społecznego oraz zaprezentować relacje napotkane podczas życia codziennego jak i podróży. Chcemy szerzyć pozytywne wartości takie jak: dobroć, solidarność, odpowiedzialność, szacunek do innych, tolerancja i empatia. Interesuje nas codzienność migrantów mieszkających na terenie naszego kraju oraz jak Polacy widzą inne narodowości.

Konkurs jest inicjatywą w ramach
7 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC
www.festival.humandoc.pl

UCZESTNICY


Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, bez względu na to czy jest to ich pasja czy profesja.

WARUNKI TECHNICZNE


Zgłoszone zdjęcia nie powinny być mniejsze niż 1 MB, nie mniejsze niż 1200 x 1200 pixeli.

KATEGORIE


Zapraszamy do udziału w 4 kategoriach zgłaszając do nich zdjęcia z dowolnymi interpretacjami nazw:

Honorowa kategoria Jasna Strona Kadru

Na zdjęciach będziemy szukać uniwersalnych wartości w życiu, jak i codziennych bohaterów, których mijamy. Chcemy, aby ich postawy oraz pozytywne aspekty życia społecznego były tematem zdjęć konkursowych.

Kategoria Świat Różnorodnych Szerokości

Zależy nam na obrazach pokazujących różnice kulturowe, odległe zakątki globu, jak i nowe sposoby patrzenia na lokalność czy blisko obecne kontrasty.

Kategoria Moja Polska- codzienność migrantów i uchodźców

Pokażcie jak wygląda życie obcokrajowców w Polsce, skąd tu przyjechali, dlaczego, co im się tutaj podoba, w co się angażują, ale też jak podtrzymują swoją kulturę i tradycję.

Kategoria Polacy oczami Rosjan, Rosjanie oczami Polaków

Zadaniem tej kategorii jest pokazanie bogactwa kulturowego i społecznego Polski i Rosji, a także tego, jak postrzegamy siebie nawzajem. Szukamy obrazów wolnych od stereotypów i polityki.

ZGŁOSZENIA


NABÓR ZDJĘĆ ROZPOCZNIE SIĘ W DNIU 10.10.2016 I POTRWA DO 06.11.2016.

Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia do każdej z kategorii używając odpowiednio dla kategorii stron internetowych:

NAGRODY


Do wygrania w konkursie:

  1. honorowa kategoria Jasna Strona Kadru: nagroda główna Canon 100D z obiektywem 18-55 mm IS STM plus 4 vouchery na kurs fotografii w Akademii Fotografii
  2. kategoria Świat Różnorodnych Szerokości: 3 wyróżnienia, każde w postaci udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez laureata nagrody World Press Photo Wojtka Grzędzińskiego i aparatu INSTAX
  3. kategoria Moja Polska – codzienność uchodźców i migrantów: nagroda główna aparatu Olympus PEN E-P5 Luxury czarny + 14-42 plus 3 wyróżnienia w postaci udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez laureata nagrody World Press Photo Wojtka Grzędzińskiego
  4. w kategorii Polacy oczami Rosjan, Rosjanie oczami Polaków 3 nagrody główne w postaci aparatów INSTAX plus udział dla 3 zwycięzców i 2 osób wyróżnionych w warsztatach fotograficznych Aleksandra Sorina z FOTODOC

WYNIKI KONKURSU


Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za pośrednictwem www.konkurs.humandoc.pl i www.jasnastronakadru.pl w dniu 10 listopada 2016. Wszyscy zwycięzcy zostaną zaproszeni na uroczystą galę podczas, której zostaną wręczone nagrody. Wydarzenie odbędzie się w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC 27 listopada w warszawskiej Kinotece.

REGULAMIN


Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.konkurs.humandoc.pl i www.jasnastronakadru.pl.